Duben 2012

Na chatě

29. dubna 2012 v 12:27 | Ben |  Deníček Bena
Poslední dobou je super počasí a s Mončou chodím na procházky. Včera jsme byli na chatě, každé prázdniny tam jezdíme na 3 týdny, tentokrát jsme ale jeli jen na 3 hodiny. Když včera Monča vzala vodítko, těšil jsem se, že zase jdeme na další procházku. Brala ale i fretky v přepravce, takže jsem si říkal, že to asi uplně obyčejná procházka nebude. A taky že ne!Počasí a procházky

15. dubna 2012 v 12:43 | Kety |  Deníček Kety
Minulý týden v neděli bylo hezké počasí. Moniska nám s Tedíkem dala postrojky, vzala nás do náruče a někam jsme šli. Prý protože se všude zastavujeme a trvalo by nám to moc dlouho. Tedík se skoro pořád vrtěl, tak jsem byla ráda když jsme přišli na louku kde jsme mohli jít sami. Ta louka byla dlouhá, taky jsme hodně dlouho šli. Ale když jsme dorazili na místo, stálo to za to. Byl to les, nebo spíše malinký lesík, ale bylo tam nádherně. Příjemný chládek a spoustu věcí na prozkoumávání. S Tedíkem jsme samozřejmě podnikli badatelskou výpravu, občas musela Moniska naše postrojky vymotávat z větviček.
Ale teď na procházky vůbec nechodíme, protože je hrozně hnusně. Pořád fouká vítr a prší. Nic pro mě. Tedík někdy chvilku vydrží, ale pak se mnou běží honem ke dveřím, aby nás Moniska pustila do tepla. Občas když doma nikdo není běháme po celém domě a je to super :o). Pořád se honíme a schováváme se do skrýší. Původně jsme se měli věnovat našemu fretčímu agility, ale když je tak hnusně, tak nic. Zatím tedy jenom skákáme, chtěli jsme začít tunel, ale nemůžeme, v pokoji nění moc prostoru a do obýváku se dostaneme jednou za čas. Ale cvičíme jiné triky, já umím kolečko, "chcíp" a skákat teda, Tedík umí zatím jen podávat packy.

Kde koupit fretku?

3. dubna 2012 v 10:14 | Moniska |  Šelma jako mazlíček
Rozhodli jsme se pro zvířátko, které se nazývá fretka. Bude to zvířátko, které ovlivní náš život, proto by jsme se měli velmi pečlově rozhodnout, odkud si ho pořídíme a trochu do něj investovat.

Velkofarma- To je ta nehorší možnost. Samičky jsou zde připouštěny několikrát do roka, v malých klecích. Freťata ani matka nejsou zvyklá na lidský kontakt, na člověka ani na granule. Bývají často nemocná a náklady na veterináře několikanásobně převýší kupní cenu.

Překupník- Našli jste inzerát, kde někdo slibuje jakkoli starou fretku ve vzácných barvičkách? Tomu se určitě vyhněte! Překupníkům jde o zisk, nikoli o fretky. Fretě by mělo být u matky nejméně 6 týdnů, nejlépe 8, třítýdenní fretka, kterou často překupníci nabízí v inzerátech vám dlouho nepřežije a pokud si jí vypipláte, určitě nebude zdravá a nebude dlouho žít.

Zverimex- Také bych neradila kupovat fretku odtud. Fretky jsou často chovány na podestýlkách, na přímém světle, v akváriích a když už mají v misce granule, tak značky tipu kitekat apod. Navíc koušou a neodnaučuje se to snadno. Najde se někdy ivyjímka, kdy se majitel zverimexu o fretku dobře stará. Pokud jste jí nalezli v dobrých podmínkách, fretku si pochovejte a proklepněte prodavače.

Chovatelská stanice- To je dobrá cesta jak přijít k novému členu naší rodiny. Většina CHS se o své fretky dobře stará, mají je rádi a snaží se najít svým svěřencům dobrý domov. Jsou naučená na záchodek a znají lidskou ruku. Nebudou nemocná, plachá ani kousavá. Většinou dostanete na cestu i balíček s CD jak freťátko rostlo, pytlík s granulemi, na které bylo zvyklé a také něco, co mu připomíná domov (hadřík, hračka..). Na chovatele se můžete obrátit v případě, že se nebudete vědět s něčím rady, rád poradí, nebo v případě hlídání fretky pomůže.

Drobný chovatel- Tak jsem přišla k fretce já a nemůžu si stěžovat. Kety znala záchod, maso, granule, pelíšky a nikdy nebyla nemocná. Zjistěte se podmínky, ve kterých fretka s mláďaty žije. Chovatel, který má všechno v pořádku vám dovolí předběžnou návštěvu a v době odběru si můžete vybratmládě dle svých sympatií.

Útulek- Fretky z útulku bývají vymazlené, kastrované i vychované, také mám fretku odtud a je i čipovaná. Je to určitě dobrá cesta, fretky mají moc rádi, kdykoli pomohou a uvítají zprávičky o fretce.