Březen 2012

Fretky-samička a sameček

25. března 2012 v 18:28 | Moniska |  Šelma jako mazlíček
Říká se, že samečkové bývají flegmatici a mazlíci oproti samičkám, které jsou malé opičky, všude lezou, méně se mazlí a jsou aktivnější. Všude vylezou, všechno shodí, jsou to větší zlobidla.

Jaro, agility, Tedík..

21. března 2012 v 19:29 | Fretka Kety |  Deníček Kety
Za tu dobu co jsem nenapsala se toho hodně změnilo. Určitě víte, že jsem dostala nového kamaráda, Tedíka. Z počátku jsem z něho vůbec nebyla nadšená. Byla jsem velmi překvapená a bála jsem se ho. Postupně jsem si na něj ale zvykla a teď jsem ráda že ho mám :). Super se s ním blbne, pořád si hrajeme, válíme se spolu a skáčeme na sebe. A taky spíme výhradně spolu, nedavno jsme se nacpali do závěsného látkového tunelu a Moniska se hrozně divila že se tam oba vejdeme. Ale Tedík je proti mě tedy velmi veliký. Když běží, je to slyšet, já běhám jako myška, to bude tím, že jsem lehčí. Trochu Monču zlobí, ale i tak ho má ráda.

Konečně začalo jaro, každý den je u nás více než 20°C =). Hodně chodíme ven, každý den na zahradu. Přestěhovali jsme se do takové chatky, kde jsme každé jaro a léto, je to pro nás lepší :). Ta chatka je na zahradě =). Normálně tam máme klec, pelíšky, záchodky a všechny ostatní potřeby.
Tedík je vždy přivázaný na vodítku a já jsem volně, když máme otevřené dveře. Samozřejmě jen když je u toho Moniska a nemám tam kam utéct. Trénujeme agility, už umím skočit přes něco když běžím vedle Monisky, dřív jsem to obíhala. Odměňuje mě sušeným masem, když mi ho dá tak letím do chaty pod stůl kde se ho v klidu spapám =).

Není to jisté, ale asi pojedeme koncem tohoto měsíce na sraz v Brandýském zámku :). Přijede tam fretčí útulek ze kterého je Tedík, takže ho chce Monča ukázat, taky tam budou ukázky jakéhosi dogdancingu a agility, to mě nezajímá, ale Monču ano. Doufáme že se to vydaří :) Měly by tam být i kočky.

Konečně doma

5. března 2012 v 19:58 | Moniska |  Moniska píše
Dne 2.3. získal domov freťák Tedík z útulku Boleslav a to právě u nás, mnoho z vás to ví. V útulku bylo spoustu freteček (když si pomyslím, že jen půlka z těch co jsou v celém útulku...), byly nádherné, nevěděla jsem kam se koukat =). Ketynka se Tedíka zatím bojí, ale poznávají se a pomalu si zvyká. Asi nevíte, že fretky se navzájem snášejí podle sympatií. Fretka, která se dosud snesla s každými může na jednu jedinou zaútočit nebo si rozumět s několika fretkami a všechny ostatní vyhánět a v tomhle případě to vůbec není o tom, že by si nepadli do oka. Tedík je naproso v klidu, bere Ketynku pohodově a chtěl by si hrát, Kety se ho bojí, ale běhá za ním. Jakmile se otočí Tedík, tak Kety couvá, ale už spolu lízali vit. pastu (fretčí-kočičí)-Gimpetku, kterou milují všechny fretky. Jinak Tedík je super. Nádherný freťák, pořádný kus, vypadá úžasně šelmovsky (Kety je proti němu drobek) ale naprostý kliďas. Zatím teda trochu štípe, poznává nové lidi a prostředí, ale normálně si ho beru do ruky. Je nádherně hravý, pořád skáče a když je rozpustilý tak válí sudy :-). Skáče na tunel, běhá v něm, chytá plyšáky i míčky. Je roztomilý když běží za míčem, to je rychlost a běhá pěkně po fretkovsku :). Kety se za míčky moc nehoní, ta spíš chytá plyšáky =). Už jsme byli i venku na zahradě, i na louce za barákem s oběma, hrabali v myších dírách, Tedík se šel kouknout ke Kety a ta ho od "své" díry pěkně vyhnala :D. Už mi i párkrát usnul na klíně. Zatím spí odděleně, než si zvyknou. Mám roztomilé fotky, bohužel nemohu najít kabel od foťáku. Na stránkách útulku jsem si na Tedíkově stránce přečetla něco, comě velmi potěšilo :-) :
5.3. Po dlouhé době strávené u nás odjel Tedík dle plánu v pátek 2.3. do nové rodiny.. jsme si naprosto jistí, že se bude mít skvěle. Nová majitelka je super holčina. A navíc má doma fretčí kámošku, tak se bude mít skvěle :-) Moc díky :-)