Únor 2012

Nový přírůstek

26. února 2012 v 17:48 | Moniska |  Moniska píše
Je to tak, v pátek ráno pojedeme pro nového šelmího přírůstka. Bude to kamarád pro Kety-freťák Tedík z fretčího útulku Boleslav. Jak z názvu vyplývá, je v Ml. Boleslavi, budeme vyjíždět hned ráno v 9 hod. a pravděpodobně se mnou pojede i sestřenice. Cesta trvá určitě něco přes 2 hodiny. Beru Kety sebou, aby jejich 1. seznámení proběhlo pod odborným dohledem. A radši vezmu i 2 přepravky. Budeme dělat přestávky, aby se freťule provětraly a cestou zpátky se zastavíme někdy u benzinky, abych se něčeho najedla a pořádně se s fretkama projdu. Mám trochu trému jak si s Kety sednou, doufám že dobře. U Tedíka se moc neobávám, na fretky je hodný, spíše ze strany Ketynky si nejsem jistá, není zvyklá na jiné fretky, ale vím, že kamarád jí udělá dobře. Pro fretky je lepší když mají kamaráda stejného druhu a když nemám na Kety čas, můžou si hrát spolu. Takhle když si s ní třeba nehraju a učím se, tak jde spát protože se nudí. Tedík má prý moc rád procházky, takže jsem ráda, protože na jaře a v létě určitě budeme podnikat dlouhé procházky do lesa, k vodě atp.
Jsem zvědavá na tolik freteček, mají je samozřejmě u sebe doma, v baráku. Paní je na mateřské, takže tam můžeme zajet v pátek a já mám prázdniny. Je po e-mailu hrozně milá a i v "Chcete mě" mi připadala sympatická, tak se těším. Nevím kdy tam dorazíme, jedeme přes Prahu, takže očekávám nějaké zácpy a tak, ale p. Lichtenberová říkala že nemusíme spěchat, tak jsem ráda. Moc ráda cestuji a Ketuš také, máme rády jízdu autem i přestávky, kdy Ketynka prozkoumává nové okolí. Nikdy jsme tak daleko nejely, ale určitě se jí to bude líbit. Doufám že Tedíkovi taky. Vezmu dvě přepravky, 1 plastová a velká, tam dám napáječku a deku, možná misku s granulemi, druhá je taková "látková" a menší. Kety bude pravděpodobně v té menší a při přestávkách jí budu dávat napít a najíst, při jízdě mi ráda leží na klíně a kouká z okna, ale třeba Tedík bude taky hodný, podle toho co jsem četla je to mazlík :)

Pomozte jim!

15. února 2012 v 15:37 | Moniska
Společnost pro zvířataVážení přátelé,
už dnes končí jednání Evropského parlamentu (EP), v rámci kterého mohou poslanci podepsat prohlášení omezující transporty jatečných zvířat na 8 hodin.
Prohlášení o zavedení limitu pro přepravu jatečných zvířat už podepsalo celkem 234 europoslanců. Do následující schůze 15. března se už poslanci sejdou jen na jediný den. Stále ale chybí 145 podpisů, pokud je do té doby nezískáme, EP se prohlášením nebude zabývat.
Dejte vědět všem přátelům, pomůžete omezit utrpení zvířat.
Děkujeme!

Proč nemůžou vymyslet svetry pro fretky?

8. února 2012 v 20:57 | Fretka Kety |  Deníček Kety
Vidíte co to je venku? Sníh. Sníh je skvělý. Mohu v něm norovat, hrabat.. Něco jako písek, akorát lepší a hezčí. A studenější. A cítíte co je venku? MRÁZ! Mráz je strašný. Studí to a ani můj hustý kožíšek nezabrání, aby se mi dostal na kůži a zábl. Ani si nemůžu užít sněhu, protože studí na tlapkách, a když vás štípe ještě mráz.. Nic příjemného. Beník nosí svetr. Taky bych nosila, ale ono je to všechno velké!! A plandá to na mě a vůbec se v tom nedá chodit. Oh bože, proč nemůžou vymyslet svetry na fretky! Máme doma nějaký pro čivavy, ale steně je to velké.. Monča to prý ještě zkusí nějak vymyslet, ale nevím nevím.. Včera mrzlo strašně, Moniska se mnou šla ven, drkotaly jí zuby a já hned letěla ke dvěřím a škrábala pacičkou aby je otevřela, fuj, br..

Prý s námi půjde o víkendu na procházku, jestli už nebude nemocná.. Tak snad se vydaří, jestli bude takový mráz jako včera, zalezu si do kapuci nevystrčím čumáček! I když já hrozně ráda pozoruju okolí.. Kdyžtak mě dá Monča do bundy, vždycky je tam krásně teplíčko i já Monču zahřívám. Občas vylezu u krku a koukám se po okolí. Vezme nás do lesa na takové místo kde jezdí cyklisté (a proto tam není Ben puštěný) ale když je sníh, tak tam snad jezdit nebudou. Moc ráda tam totiž zkoumám.

Alena Smolíková a Keysi-obedience

3. února 2012 v 14:08 | Moniska |  Ostatní články o šelmách
Mistrovství ČR border kolií, Alena Smolíková a Keysi, 1. místo