Prosinec 2011

Kam ráda chodím

30. prosince 2011 v 21:53 | Moniska
DENDOMAČIATKO: Deníček ragollky Lady Jane, kočičí videa a zajímavé články o kočkách.
MÍŠA A ČESKOLIPSKÁ SMEČKA: 3 pejsci a jejich úspěchy ve psích sportech.
JANČA & BOBÍK: Jorkšír Bobík a jeho zážitky.
PÉŤA A DANY: Péťa a její povídání o mazlících
SARAFÍNA: Myšlenky Sarafíny a deníček králíčka
PETHA- Pěkný blog, který má více témat
PEJSKAŘKA- Milovnice psů představuje své 3 čtyřnožce
JANUSKA- Januska a její rotvajler
DAS: Majitelka psa Falkouše, která píše kvalitní články a ráda fotí.
AVANTI: Na blogu autorka zveřejňuje svou tvorbu
KRISÍK: Na blogu můžete najít deníček adminky, která má ráda psy
SKIPA: Blog o Jack russel teriérovi Skipovi
FÍK- Blog o darebáku Fíkovi
EBBI A MAZLÍCI- Majitelka má ráda zvířátka, jak je na blogu vidět

Kety

30. prosince 2011 v 21:38 | Fretka Kety
Jsem fretka zbarvení sable, siamská. Čumáček mám rúžový s hnědým T obrysem. Narodila jsem se 1. června 2010 a u Monisky jsem se ocitla 6 týdnů později. Jsem Monisčin mazlík, skoro všude mě bere sebou (byly jsme i v zoo). Hlavně večer spolu ležíme v posteli, ale někdy i odpoledne. Ráda se chovám tzv. na miminko, Moniska mě dá na zadíčka a drbe na bříšku. Jsem velmi zvědavá a ráda zkoumám nové věci, z toho důvodu miluju procházky, ale v zimě se radši zachumlám Monisce do kapuci a vykukuji ven. Jsem hravé zvířátko, honím plyšáky, míčky, hraju s Moniskou na honěnou a lovím ji. Co se mi líbí, to si odnesu do svých skrýší. Neskončila mi sama říje, takže jsem vykastrovaná. Mám "své" lidi a ostatní dokážï bolestivě kousnout. Toleruji jen ty, co s nimi přicházím pravidelně do styku a mazlím se jen s Moniskou. V misce mám neustále granule Ferret Complete, ale hodně dostávám i maso a čas od času nějakou tu kočičí konzervu. Jsem odměňována mojí milovanou sýrovou pastou od Gimpetu. Máločeho se bojím, jsem ochotna postavit se vlčákovi, děsí mě spíše veliký hluk, ale fascinují mě petardy a ohňostroje, na Silvestra se ráda koukám z okna. Ráda si hraju s fretčími kamarádkami Bellou, Bárou. Na hraní jsou dobré i kočky a někteří psi.

Ben

30. prosince 2011 v 21:23 | Jorkšír Ben
Jsem pes plemene jorkšírský teriér. Na tom místě zvaném svět jsem se ocitl 4. března 2007. Narodil jsem se u chovatelky mezi několika psy mého plemene. O 8 týdnů později mě Moniska vezla domů jako maličkého, černo-hnědého pejska. Teď vážím 4 kg, jsem stříbrnohnědé barvy a u jorkšírů střední velikosti. Miluju mazlení s lidmi a hraní se psy, ale některé stejného pohlaví jako jsem já nemám rád. Nerad jsem na vodítku, nejraději se proháním volně, nejlépe na louce nebo v lese. V misce se mi nachází granule Acana a Propesko, pak také kuřecí maso, konzervy a nějaké taštičky.
Jsem velmi hravý psík, miluju přetahovanou, hru na schovávanou, a běhání s Moniskou na louce. Baví mě cvičit dogdancing a už umím několik triků, například chcíp, kuk, tlapky, dej pac, slalom, hop, přeskoč, popros, taneček..
Rád ohryzávám hračky, ale když je nemám k dispozici, najdu (hlavně k ránu, když všichni spí a nevěnují se mi) si vlastní věc na okusování, třeba krabičky nebo fretčí hračky. Jsem celkem poslušný, ale když uvidím psa, někdy neposlechnu a běžím za ním. Jsem celkem vybíravý, ale rád s Moniskou jím Actimel, to se pak vždycy obliZuji celý den.

Vánoce

29. prosince 2011 v 19:26 | Moniska |  Moniska píše
Vánoce se docela vydařili. Kety celkem koukala na kapříka, asi si ho z minulého roku nepamatuje. Chtěla za ním skočit, ale když zaplaval, docela jí to přešlo. Když jsem s šelmama zdobila stromeček, Kety se chtěla samozřejmě zapojit. Chytala baňky na stromečku a ukradla pár ozdob z krabice, takže jsem pak prolézala všechny její skrýše a hledala je. Ale by sranda pozorovat, jak to krade. Vždycky to popadla do tlamičky a chtěla běžet ale pořád o to chudinka zakopávala, tak začala radši couvat :-D. Beník chtěl taky, ale zakázala jsem mu to. Ketynce sice taky, ale ta si z toho dělá akorát -----.
Na Štědrý den jsem Kety dala do kapuci a šla ven. Taky jsem šla dát maso divokým kočkám, aby měli co jíst a nakrmila labutě s kachnama. Jinak jsem si skoro celý den hrála se zvířaty a četla. Je hrozné příjemní mít spící Kety pod mikinou, nádherně hřeje. Někdy povyleze nahoru a opře si hlavu o moje rameno, to je ještě krásnější :)


Kočka vs. krokodýl

26. prosince 2011 v 16:28 | Moniska |  Šelma jako mazlíček
Že mají kočky velkou odvahu, to už víme. Ale věřím, že když kočka zažene krokodýla, překvapí to nejen mě. A z pohledu čičiny to byla vlastně taková nevinná hra. Jen chudákovi krokodýlovi asi zkazila oběd.

15.12. 2011

15. prosince 2011 v 18:02 | Fretka Kety |  Deníček Kety
Dneska jsme s Mončou pracovaly. Čistila všechny hlodavce a já samozřejmě pomáhala. Vyválela jsem se v čerstvých hoblinách, ale Monča mě hned odehnala, prý jsou moc prašné (pro fretky). Je fakt že jsem potom pšíkala. Taky jsem prolezla klec křečků, zajímavě to tam voní. A samozřejmě pročmuchala a prozkoumala všechny jejich prolézačky. Jeden ten křeček je asi nemocný, nebo co, tak má o něj Monča starost..
Taky mi Monča začala dělat každý den "psychologické hračky". Dneska jsem například dostala krabičku od čaje, ve které byla díra a uvnitř pamlsky. Znám snackball, ale tohle je těžší protože se to nekoulí. Moc mi to nešlo, ale zkoušela jsem to porvé. Monča natočila video, jak se snažím mlsky vydolovat, tak doufám že ho sem dá. Pak ještě přivázala ruličku za provázek za židli, doprostřed dala pamlsky a ze stran zacpala papírovou utěrkou.

Těšila jsem se, že budu norovat ve sněhu, ale on nikde :(. Mám krásný zimní kožíšek a vypadá to, že ho ani nebudu potřebovat. Minulý rok jsem svým chováním vždycky pobavila :). Třeba jsem strčila hlavu pod sníh a běžela, nebo jsem se zahrabala pod sníh a byl vidět jenom nadzvednutý tam kudy jsem prolézala. Z toho jak jsem dováděla byli pak zajímavé vzory ve sněhu na zahradě :D
Už se blíží Vánoce, nebo jak tomu vy lidi říkáte. Doma máme na dvěřích a oknech nějaké hvězdy, za kterými něco vlaje. No viděli jste někdy něco takového? Ta hvězda, jestli se to tak dá nazvat, bliká, stejně jao umělé stromečky. Na těch živých na zahradě máme taky světýlka. Večer, když jdeme s Mončou na zahradu to vypadá docela zajímavě.
Ale Vánoce jsou fajn, aspoň co si z minulého roku pamatuji. Zdobíme stromek, na kterém jsou ty úžasné, třpytivé hračky, které nesmím brát, krást a dokonce za ně ani tahat! Když mě to tak přitahuje. Mmm, a to jídlo, to je bezva. Monča nám nedává, sice to nepřizná ale někdy nás s Beníkem nechá ukradnout vanilkový rohlíček. "když jsou ty Vánoce" říká. Prý je to pro nás nezdravé, ale ty 3 snad neuškodí. A oni ti lidi naši dělají rohlíčky strašně malinké, krátké a hubené. Vzpomínám, že jsem dostala i dárečky =) A Monča byla celý den doma a mohla se mi a ostatním zvířátkům věnovat :). Tak doufám že letos to bude podobné. Kdybych se nedostala do Vánoc na počítač (ccc, Beník si už brousí tlapky), tak vám přeju ať se vydaří a hlavně ať moc nezlobíte svoje fretky!

Mistrovství Evropy v dogfrisbee

8. prosince 2011 v 18:46 | Moniska |  Šelma jako mazlíček
Nedavno se v Belgii konalo mistrovství Evropy v dogrisbee. Jako obvykle tam bylo nejvíce border kolii, sešlo se ale opravdu spousta psů nejrůznějších ras, od pinče po dobrmana. Psíci byli šikovní, ale 1. místo je jen jediné. Vyházelo si ho Alena Smolíková s Keysi, a tak se Keysinka stala v 9. letech mistryní Evropy v dofrisbee. Na druhém místě se umístila Alena Smolíková s Britney, na třetím pak Alena Smolíková s Chipsy. Přestože byla velká konkurence (jak ostatně sami uvidíte) Alena je prostě hvězda a se svými psy dosahuje neuvěřitelných výsledků. Doporučuji shlédnout celé video, zkoukla jsem ho jedním dechem a obvzláště některé hody opravdu stojí za to.

Já a kočky

1. prosince 2011 v 18:37 | Moniska |  Moniska píše
Dříve jsem neměla kočky nijak zvlášť v lásce, ale jako zvířátko které mám ráda bych je neodmítla. Až v poslední době jsem podlehla jejich kouzlu a začala je obdivovat. Jejich fascinující schopnosti a nádherné šelmovské oči. Jsou tak nezávislé a zároveň působí zranitelně a roztomile. Opravdu mají své kouzlo, kterému jsem neodolala.
Nejradši mám normální vesnické miciny, kočky domácí. Troufám si říct že ze všech plemen koček mají největší osobnost a každá z nich dokáže být jiná. Kousek od babičky domu je u paneláku krásná kočička (nebo kocourek?), je obyčejně mourovatá a má zelené oči, ale jedno je zraněné. Bydlí venku a někdo ji tam krmí whiskasem a dává vodu. Je to úžasnej mazlík, často mi už skočila do náruče. Nikdy neodmítne pomazlení. Kdybych měla dostat kočku, chtěla bych spíše hravou a mazlivou než tu, která škrabe a drape kdykoli ji vezmu do náruče a ona nechce. Babička má úžasné zrzavé koťátko, kdykoli se ho někdo dotkne tak vrní. Pořád chodí za lidmi a je pravým opakem jeho mourovatého brášky, který před lidmi spíše utíká, ale když ho chytnu, pomazlit se nechá. Je nádherný, jako plyšáček, ten zrzeček má také své kouzlo, ale je takové nesouměrné, má velké oči a velkou hlavu, delší krk, pěkné bříško ale kratší nožičky. Ale když ke mě přiběhl, hned jsem se do něj zamilovala.

Ne že bych se chystala pořídit si kočku. Nikdo z rodiny kočky moc nemusí (nevlastní táta nemá moc rád žádná zvířata), nelíbí se jim ty zelené oči, mě ale fascinují. Vypadají takové magické a kouzelné. Kdybych měla nějakou micku a nechala jí běhat venku, určitě by lezla k sousedům. Nejsou zrovna nejpříjemnější, myslím že by jí snad nic neudělali, ale mohli by si na ni stěžovat, a jak to potom kočce vysvětlit, že. Uvnitř by běhat kočka nemohla, to nesmí žádné moje zvíře, máme krémové koberce a křesla, všechno takové nové a kdyby se tam objevil nějaký škrábanec, rodiče by to nepřežili. Nedejbože kdyby se připletla pod nohy nebo se o ně otřela pro pohlazení. Tříletá sestra by ji tyranizovala.
I v mém pokoji by o nešlo, nevím jestli by byla spokojená a kdyby si udělala škrabadlo z mé postele, taky by to s ní dobře nedopadlo. Nehledě na to že rodiče říkají že hrozně smrdí. Na kočku bych neměla v žádném případě čas.

Z čistokrevných koček mám moc ráda mainské mývalí a radgollky. Nejenže jsou nádherné, ale také milé, mazlivé a hravé.
O mainských mývalích kočkách jsem se poprvé dozvěděla v pořadu "máte mě" na ČT 1, pak jsem si o nich něco přečetla na internetu a stali se mými nejoblíbenějšími kočkami.