Únor 2011

Více hraní

26. února 2011 v 17:32 | Moniska |  Deníček Kety
Moniska měla tenhle týden prázdniny a více jsme si hráli. Byli jsme u Monisky prarodičů. Bylo to opravdu super. Když má Moniska školu tak třeba celý den běhám ale ona se učí a semtam si se mnou pohraje. Ale teď se mi věnovala o hodně víc. Dneska jsme hráli s fotbalovím míčem a pak na kousanou. A taky jsme se dneska hodně mazlili. Před chvilkou jsme byli na procházce, vzali jsme i Beníka. Bylo docela teplo, i když je ještě trochu sněhu. Když jsme přišli tak jsem dostala syrové kuřecí maso, mňam. Jo a když už mluvíme o jídle, tak Moniska začala zčásti krmit hafany BARFem (o BARFu tady). Budou mít i granule, ale budou se krmit i BARFem, je to zdravější a chutnější. Na procházce jsme byli jen na takovém místě kde to vypadá jako park, říkáme tomu "u laviček" protože tam lavičky jsou. Tam si Beník hrál s fenkou maltézáčka, je docela hezká, ale fretky jsou hezčí. Fretky jsou prostě fretky. Já jsem si hrála se šiškou, potom jsem chtěla za jedním kocourem ale Moniska mě za ním nechtěla pustit. Bála se o něj xD.
Pak jsme museli jít domů, protože je docela chldno. Já už chci aby bylo teplo, aby jsme mohli chodit na delší procházky, Včera jsme šli ještě s Monisky sestrou na procházku a když jsme se vraceli tak trochu foukalo tak jsem se zachumlala do kočárku Lucky (Monisky sestra) a sledovala okolí. Moc se mi líbilo takhle ležet a přitom pozorovat cestu.
Dneska mi taky Moniska čistila uši. Bez Calopetky!!! Brrr, to už nikdy nechci zažít! Ono i čištění uší s Calopetkou není příjemné, ale dá se to přežít, ale bez Calopetky je to hrozný. No ale docela jsem držela, tak jsem dostala odměnu.
Jinak asi v úterý jsem s Moniskou usla v jejím křesílku. Stočila jsem se do klubíčka a nechala se hladit. Bylo to super.

Jestli to ještě nevíte, tak mám pubertu. V tu dobu fretky moc neovládají stisk, méně se mazlí, apod. prostě puberťáci a puberťačky. Ale já nezlobím, vůbec.. No, Moniska říká že někdy hrozně, ale to není pravda!
Jinak dáte mi prosím hlas tady? Jestli ano tak moc díky, oplatíme.

P.S. Moniska prosí SB o skype či icq!

Finále SONŠ-tentokrát už naposled

25. února 2011 v 18:35 | Moniska
Zjistila jsem že kvůli debilnímu předělávání blog.cz se nepřipoečtli hlasy tomu komu měli a teď je to celý podělaný, takže je tu finále SONŠ-znovu a doufejmě že naposled. Nezapomeňte si přečíst to pod soutěžícími.

Když já se tak rád mazlím...

22. února 2011 v 18:40 | Jorkšír Beníček |  Deníček Bena
Kdyby jste to nevěděli, tak mám profil na hafici.cz. Jestli ho tam taky máte tak mi dejte vědět, přidám si vás do přátel =).

Je váš pes správně živený?

21. února 2011 v 15:54 | Moniska |  Ostatní články o šelmách

Podváha

Podle čeho se pozná:

-Při pohledu shora je vidět vyhublý pas.
-Boky a žebra jsou silně zřetelná.

Psi, kteří jsou příliš vyhublí, zřejmě nedostávají takovou výživu jako potřebují. Zvyšte krmnou dávkou o deset až patnáct procent po dobu čtyř až šesti týdnů a opět proveďte hodnocení a úpravu podle ideální tělesné kondice. Protože tělesná kondice může mít vliv na celé zdraví, je důležité, pokud si myslíte, že váš pes je příliš vyhublý, aby jste navštívili veterináře.

Vyhublý dalmatin
Zdroj obrázku-mm.denik.cz
Ideální tělesná kondice


Podle čeho se pozná:

-Je možné nahmatat obrys žeber.
-Při pohledu skora je vidět zúžaný pas
-Břicho je stažené nahoru

Psi kteří jsou krmeni množstvím potravy odpovídajícícm udržení ideální tělesné kondice, mají nejlepší vyhlídky na dlouhý a zdravý život a s větší pravděpodobností se u nich projeví potřeba léčby zdravotních potíží později než třeba v případě psů s nadváhou. Je důležité, aby jste snažili udržet tuto tělesnou kondici, což zahrnuje také pravidelné hodnocení a podle potřeby úpravy dávky krmení.

Zdroj obrázku-cz-pes.cz
Nadváha

Podle čeho se pozná:
-Při pohledu skora není vidět zúžený pas.
-Žebra jsou stěží hmatatelná.
-Ztráta tvaru přesývacích hodin.


Obezita psů je bohužel velmi častá. Nadměrná váha zdraví neprospívá v mnoha směrech, proto pokud máte dojem, že má váš pes nadváhu, měli by jste navštívit veterináře. Bude třeba omezit krmnou dávku na čtyři až šest týdnů o deset až patnáct procent, potom provést hodnocení a upravit dávku pro ideální tělesnou kondici.
Neplatí pro buldoka a podobné rasy!

Zdroj obrázku-dama.cz

Setkání s Anetkou

20. února 2011 v 14:24 | Jorkšírek Ben |  Deníček Bena
Haf, teda ahoj. S Kety jsme se pohádali kdo sem napíše, ale nakonec jsem to já ;-).

Ráno když jsem jako vždy ležel vedle Monisky v posteli. Když jsem se vzbudil lehl jsem  si Monisce na břicho a začal jí olizovat obličej. Tím jsem ji probudil. Chvíli jsem se s ní mazlil, pak vstala, něco dělala a pak jsme se přetahovali o uzel. Potom jsme šli na procházku, byla docela zima, Moniska mi musela nasadit světřík. Potkali jsme se s mím kamarádem jezevčíkem, trošku jsme si pohráli ale on už je starý a tak moc dovádět nemůže.
Pak jsme se potkali s jedním psem kterého nesnášim. Nesnášim ho hlavně proto že on nesnáší mě. Je to Jack Russel Teriér. Když jsme šli domů tak jsme potkali Anetku. Už jsem jí dlouho neviděl. Je hodně mladá, je jí jen rok. Je taková střeštěná. Pořád běhá sem tam, pořád si chce hrát a její majitelé ji nemůžou pustit z vodítka, jinak by utekla. Je to fenka jorkšíra. Jsem rád že jsem jí zase viděl, pořádně jsme si pohráli i když ona je na mě trochu divoká. Je jak šídlo, Moniska ji vzala do náruče aby se s ní pomazlila a ona se pořád vrtí. Tak jsme ještě nešli domů a byli venku aby jsme si s Anetkou mohli pohrát. Pak tam přišel pejsek Filípek a taky si s náma hrál. Byl puštěný a já taky takže chudák Anetka se jediná nemohla tolik vydovádět. Ale ona fakt hrozně utíká.
Ale je venku sníh takže jsme za chvilku byli všichni promočení a museli jsme jít domů. Tam mi Moniska dala usušit světřík a házela mi míček. Potom šla na počítač, já skočil k ní na židli a usnul tam. No a teď sem píšu ;-). Nesmím zapomenout napsat, že čtvrtého března budu mít narozeniny, budou mi čtyři roky. Tak jsem zvědavej co dostanu a co pro mě Moniska připraví. Minulý rok byla taková menší oslava, pozvala některé další pejsky, šli jsme společně na louku kde jsme se vydováděli a potom do lesa. Doma jsem měla takoví menší dortík a dostal jsem spousta dárečků. Takže na narozeniny se těším.
Ketyna, ta mrcha nepřející se má dobře, přinesla Monisc emíček k nohám. Moniska byla uplně unešená.
Adámek vyrostl a docela hodně. Už toho sní více než já. Ostatní Monisci mazlíčci se mají taky výborně.

Finále SONŠ

19. února 2011 v 19:35 | Moniska
Nejdříve bych se chtěla omluvit za nekativitu na blogu. Měla jsem trochu problémy s heslem (nebojte, nic vážného) a hodlám se více věnovat blogu. Ale vraťme se k soutěži. Soutěžící jsou:

1) Haimi a vlci

Ahoj

13. února 2011 v 17:05 | Moniska |  Deníček Kety
Vítám všechny fretky i majitele chlupatých kožíšků. Nejdříve se Moniska, já Beník i Adámek omlouváme za delší neaktivitu, ale nějak nebyl čas na tento blog. Moniska má nového křečka, tak ho ochočuje. A my chodíme na procházky.

Zase zpátky

5. února 2011 v 12:11 | Jorkšírek Beník |  Deníček Bena
Tak jsme zpátky. Vlastně jsme zpátky už od čtvrtka, protože Ketynka začala truchlit a museli jsme ject dříve domů. Kdyby někdo nevěděl, tak byl jsem s paničkou na psím táboře. Probíhalo to následovaně: