Leden 2011

Video

28. ledna 2011 v 11:56 | fretka Kety |  Deníček Kety
Napadlo u nás hrozně sněhu. Včera jsem pózovala do fotoaparátu, tak se těšte na fotky krásné, roztomilé fretky ve sněhu. Včera jsem dvakrát za sebou vysypala koš, naštěstí v něm byl jenom papír. Před chvilkou jsem snědla konzervu od Shiny Cat, můžu se po ní utlouct. Ale panička říkala že to není moc zdravé, ty kapsičky, takže jí moc často nemývám. Škoda no =(
Dneska bylo paničce špatně, jela do nemocnice, málem si jí tam nechali. Ještě že jí pustili...
Předevčírem jsem si hrála s fotbalovím míčem. Je to zábava, nejde vzít d tlamičky, je moc velký a tak ho kutálím čumáčkem. Ten míč jsem objevila asi před týdnem, ale panička mi ho moc často nedává, protože když si s něčím dlouho hraju tak už si s tím příště hrát nechci, protože mě omrzí.
Ale oblíbila jsem si můj modrý míček bez dírek, ve kterém je rolnička. Je malinkej, ale jak tam nejsou ty dírky, tak ho nemůžu vzít do tlamičky, ale když mi ho panička hodí, tak ho chytám packami. Někdy si i lehnu na záda, míček v packách a ožužlávám ho. Panička se včera přehrabovala starými videi a našla tam video na kterém jsem jako malinká. Hrála jsem si tam s paničkou a utíkala od její ruky, to dělám někdy dodnes, chci aby mě honila.. . Na jaře budu mít stejný odstín srsti jako na videu, teď v zimě ho mám bělejší a masku nemám vidět protože mám celý obličej bílí, což můžete porovnat s fotkami.

Pojedeme na tábor..

26. ledna 2011 v 14:12 | Moniska |  Deníček Bena
V pondělí pojedu s paničkou na psí tábor. Jeden den stojí 1000 kč, ale mi to máme zadarmo. Původně panička nemohla ject, kvůli ostatním zvířátkům, hlavně Kety, ale Lucka jí je pohlídá, takže nakonec pojedeme. Dneska jsme dostali "informační" papír. Stojí tam, že pes nesmí být přahnaně agresivní, hlučný a nepokojný. Nic z toho natěstí nejsem. Budou se tam hrát různé aktivity s paníčky a pejsky, takže se těším.
Budeme spát ve velkém domě v pokojích , po jednom až po  třech. Máme si vzít vodítko, obojek, svoje granule, pamlsky, popř. misky, hračku apod.
Panička si vezme kartáček na zuby, hřeben atd.
Prý tam bude i agility a můžeme předvést co umíme, takže super. Předvedu sedni, lehni, ke mě, zůstaň, běž, nahoru, dolu, hop apod.
S paničkou se nemůžeme dočkat. Dneska jsme psali seznam co si vezmem-Plyšovou myšku, uzel, míček, granule pedigree, pamlsky Milky Pockets, vodítka (nenavíjecí a navíjecí), obojek, postrojek a misky. Asi tam je ještě něco, ale všechno jsme si nezapamatoval.
Určitě tam potkám spoustu kamarádů. Panička tam určitě přijde na nové zkušenosti, takže mě třeba naučí některé nové povely.

Hrátky

23. ledna 2011 v 11:35 | Jorkšír Ben |  Deníček Bena
Dneska jsem šel s paničkou, Luckou a Meisy (Lucky fenka bígla) na procházku. Potkali jsme fenku voříška Majku, ona běhá venku ráda sama, její majitelé jí pouští zatímco jsou doma. Nejdřív se mazlila s paničkou ale potom si se mnou a Meisy hrála. Byla to velká zábava.
Byl jsem puštěný a hrál si s Majkou, Meisy si taky hrála ale ona trochu zlobí, běhá za každym psem i za některýma lidma, takže tu jsme pustili potom až když jsme došli na louku.
To byla ještě větší zábava. Různě jsme přes sebe skákali =D.
Já jsem z nich nejmenší, takže mě občas i povalili. Je štěstí že louka je hned za rohem, protože Majka chodit daleko nesmí a ani nechodí. A takhle chodí jenom s náma, jinak chodí jenom kolem baráku. Její majitelé to ví.
Ale byli jsme tam chvilku, protože je sníh a jak jsme se tam váleli tak jsem byl mokrej a byla mi hrozná zima.
Meisy musela jít na vodítko. Ale když jsme šli domů, tak tam byl takovej divnej chlap, který chodí jenom v šortkách, dokonce i v zimě a věčně je opilej. No a dneska byl taky a na jednoho pána řval kreténe, a ten pán mu řekl "On vám někdo jednou dá pár facek"... Sice nevíme co se tam stalo, ale Meisy na něj začala štěkat a já jsem taky chtěl. Panička mě dala radši na vodítko a Majku vzala za obojek, i když Majka by mu nic neudělala, ale chtěla se k němu přiblížit a bůh ví co by jí udělal on. Potom jsme potkali mého kamaráda jezevčíka, ale vítal se jen se mnou a Majkou, Meisy je na něj moc divoká a on je už starý.
Ještě jsme potkali jednoho westíka (West Higland white teriér), ale ten se se mnou nikdy nechce kamarádit, pořád se chce prát, ale s fenkama tojo, to si hrát chce ;-).
Potom jsme šli teda už domů.

Zase sníh

21. ledna 2011 v 17:39 | Jorkšírek Ben |  Deníček Bena
Na začátku týdne bylo teplo a tak jsem chodil v paničkou a Kety na dlouhé procházky. Ale postupně se počasí ochlazovalo a včera se hrozně rozsněžilo.  Byla velká chumelenice a vánice a během deseti minut bylo všehny zasněžený. Když byla ta vánice tak jsme byli akorát venku na procházce ale tak malý pejsek jako já nemohl v takové vánicí vůbec jít, tak si mě panička dala pod bundu protože jsem se hrozně třásl, nasadila si kapucu a šla domů. Ale vůbec to nešlo, ten sníh prý šlehal do obličeje. Když jsme přišli domů tak byla panička uplně zasněžená a já jsem měl zasněženou hlavičku. Všechno paniččino oblečení muselo jít ke krbu. Já jsem si lehl do postele a usnul.
Dneska když jsem byl na procházce jsme potkali nějakého pitbula. Neměl pána. Šel k nám a vrčel. Já jsem se za ním chtěl rozběhnout ale panička mě zavolala (byl jsem puštěný). Bála se že se za ním rozběhnu, protože jsem prý vypadal jako kdybych chtěl a taky že jsem ho očmuchat chtěl, ale poslechl jsem a přiběhl jsem k paničce. Když k nám ten pitbul přišel tak na nás hrozně vrčel a panička se mnou radši vyšplhala na strom. Sice se na nás vysypala hromada sněhu ale lepší než přijít do zubů velkého pitbula. Měl obojek se známkou a byl svalnatý, s paničkou si myslíme že venku nepobíhá dlouho, jinak by nebyl takhle silný. Uplně v  pohodě běhal i chodil.
Doufám že neohrozí žádného z mích kamarádů a dostane se domů. Nikomu nepřeji být venku v takovíhlech mrazech.
 Doma jsem se s paničkou mazlil a ona mě chválila. Prý si nedovede představit že bych neposlechl a ten pes by mět zabil. Nikdy bych jí nezradil, i kdybych moc chtěl udělat něco jiného než ode mne žádá. Říká že jsem spolu s Adámkem nejlepší pes, kterého si může přát. Prý jí nevadí, že neumíme agility a na výstavě bychom neobstáli. Jsme skvělý a věrní kamarádi a to je pro ní to hlavní.

Jo a abych nezapoměl, chtěla vás poprosit o hlas tady: my-budgie.blog.cz/1101/soutez-o-nejlepsiho-mazlicka-1-kolo-tam je s křečkem Ferdou, tady: competition-4-you.blog.cz-tam je s křečíkem Čikem, tu: mikrofon.blog.cz/1101/sonz-1-kolo-tam je taky s křečíkem Čikem a ještě tady: littlehamsters.blog.cz/1101/mazlicci-v-tahu-1-kolo-tam je se mnou, pejskem Benem.

Prostě štěně

19. ledna 2011 v 16:48 | Pejsek Adámek |  Deníček Adámka
Haf, zas se hlásím a jsem tu s novinkami.

Zas jsem tu

15. ledna 2011 v 20:55 | fretka Kety |  Deníček Kety
Po dlouhé době zase píši do deníčku. Nepsala jsem od Vánoc, protože není co.
Chtěla jsem vám napsat, že jsem si hrozně oblíbila můj hamak. Je hrozně pohodlnej. Často v něm spinkám. Fotky mluví za vše


Představuji se

14. ledna 2011 v 23:27 | Pejsek Adámek |  Deníček Adámka
Jsem kříženec špice a jezevčíka. V srsti mám různé vzory barvy černé a hnědé, pod bradičkou mám bílou skrvnku a na čumčáku mám bílu srst, kterou mívají starší psi. Moje maminka se jmenuje Ťapka a je to bílo šedá fenka špice.

Levhart

12. ledna 2011 v 12:42 | Moniska |  Kočkovité šelmy
Levhart je známý svým charakteristickým vzorem srsti, který mu zaručuje dokonalé maskování. Má neobyčejně bystré smysli a jo obávaným lovcem.

Ahoj

10. ledna 2011 v 13:40 | Jorkšír Ben |  Deníček Bena
Haf, tak se zase ozívám.